سه‌شنبه, 30 دی 1399
  • ساعت : ۱۰:۴۱:۲۸
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۹/۲۲ 
  • کد خبر : ۲۰۲۳۴۰
گزارش رویداد مجازی بزرگداشت روز حسابدار
پیام دكتر دژپسند وزیر اقتصاد و دارایی و دكتر اكرمی معاون نظارت مالی و خزانه داری كل كشور

گزارش همایش مجازی بزرگداشت روز حسابدار (معاونت نظارت مالی و خزانه داری کل کشور وزارت امور اقتصادی و دارایی با همکاری جامعه حسابداران رسمی ایران)
بدینوسیله مراتب تشکر و قدردانی را از کلیه معاونین وزیر،روسای مراکز،مدیران کل ستادی و استانی،اعضای جامعه حسابداران رسمی ایران و کلیه همکاران به واسطه شرکت غیر حضوری در مراسم مجازی بزرگداشت روز حسابدار سال ۱۳۹۹اعلام داشته ومجدداً ضمن تبریک هفته حسابدار به فعالان حرفه حسابداری کشور،آرزوی توفیق روزافزون ایشان را در زمینه ارتقای شفافیت و پاسخگویی مسئلت داریم.

این مراسم با حضور ۹۵۴نفر به صورت وبینار به کار خود پایان داد. در بخشی از این مراسم به تقدیر از واحدهای گزارشگر برتر بخش عمومی،رتبه های برتر ازمون حسابدار رسمی و تجلیل از نسل اول حرفه حسابرسی کشور،یادی از درگذشتگان حرفه و در پایان برگزاری مجازی ایین سوگند حسابداران رسمی جدیدالورود اختصاص یافت.
رویکرد همایش امسال “جایگاه حسابداری در اقتصاد هوشمند “بود. که در ادامه به صورت مختصر گزیده ای از فرمایشات سخنرانان محترم در زمینه رویکرد یادشده بیان می شود؛

دکتر فرهاد دژپسند وزیر محترم امور اقتصادی و دارایی در پیامی بر اهمیت نقش اقتصاد هوشمند در توسعه اقتصادی اشاره نموده و بر اهمیت وجود زیرساخت های هوشمند نرم افزاری و به همان اندازه زیرساخت های فیزیکی تاکید نمودند.ایشان همچنین حسابرسان مستقل را ضامن اعتماد به صورت های مالی دانسته است.وی بر ضرورت ایجاد سیستم های الکترونیکی برخط و تقویت حسابرسی هوشمند تاکید نمودند.
دکتر سعید جمشیدی فرد رییس محترم شورای عالی جامعه بر ضرورت توجه به تمامی مراحل زنجیره ی گزارشگری مالی برای دستیابی به سلامت مالی تاکید کرد .وی با اشاره به ایجاد تشکل‌ها و نهادهای مختلف در حوزه‌ی حسابداری و نقش پراهمیت آن‌ها بیان کرد این تشکل‌ها اعم از خصوصی و عمومی باید همگرایی و تعامل بیش‌تر داشته باشند.
دکتر موسی بزرگ اصل مدیرعامل محترم سازمان حسابرسی ضمن تاکید بر اهمیت استفاده از فناوری در حرفه، سرمایه‌گذاری در این زمینه را ناکافی دانست و اذعان نمودند باید بیشتر در این زمینه سرمایه‌گذاری شود وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن ارائه‌ی تعاریفی از اقتصاد هوشمند گفت ما در دنیای دیجیتال زندگی می‌کنیم و باید برای آن آماده بشویم. دنیای مجازی فرصت‌های زیادی فراهم کرده و تهدیدهایی نیز همراه خود دارد.
دکتر سید رحمت ا..اکرمی معاون محترم نظارت مالی و خزانه داری کل کشور نیز با اشاره به این که ارتقای جایگاه حسابرسی به ارتقای شفافیت منجر می‌شود، بر نقش حسابرسان در اقتصاد هوشمند تأکید کرد و گفت اقتصاد هوشمند امکان دست‌یابی به رشد و توسعه‌ی پایدار را فراهم می‌کند. وی گفت: اقتصاد هوشمند یکی از شش مؤلفه‌ی اصلی جامعه‌ی هوشمند است و دست‌یابی به آن به مدد فناوری‌‌های پیشرفته‌ی اطلاعات و ارتباطات فراهم می‌شود. در همین زمینه وی بر ضرورت استفاده از نرم‌افزارهای حسابرسی هوشمند تأکید کرد.

لازم به ذکر است افرادی كه امكان شركت در همايش مجازي برايشان فراهم نشد، مي توانند برای مشاهده بازپخش همایش یادشده از لينك های زير استفاده نمايند :
https://www.aparat.com/iacpa/live
instagram.com/iacpair


دبیرخانه همایش مستقر در اداره کل هماهنگی و تلفیق حساب ها و روش های حسابداری، معاونت نظارت مالی و خزانه داری کل کشور 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.13.0
    V5.7.13.0